Na pastvinách se hrál šlágr kola, Slovan remizoval s Trenčínem

ŽK: 31. Priskin, 68. Zreľák – 21. Bero, 88. Koolwijk Rozhodčí: P. Hrčka – Chládek, Bobko

Proti třením nastpime v následující sestavě is Vukan Savieviom uprostřed poa . Posted by ŠK Slovan Bratislava on Sunday, September 20, 2015

BRATISLAVA. Deváté kolo nejvyšší slovenské fotbalové soutěže Fortuna liga skončilo nedělním šlágrem mezi ŠK Slovan Bratislava a AS Trenčín.

Z posledních osmi vzájemných zápasů prohrál Slovan sedm, při skóre 6:22. Poslední vzájemný zápas vyhrál Trenčín 3: 1.

Šlágr 9. kola skončil bezbrankovou remízou. Na pastvinách však obě mužstva v zajímavém duelu nevyužili několik výborných gólových příležitostí.

Domácí kapitán Milinkovič nastřelil v 21. a 62.min dvakrát břevno Šemrincovej branky, v závěrečné minutě utkání orazítkoval konstrukci Muchova svatyně i hostující útočník Wesley Moraes da Silva.

Trenčan si bez problémů udrželi vůdčí postavení ve Fortuna lize, ačkoli po šesti vítězstvích na půdě soupeře v této sezoně tentokrát již nezabodovali naplno.

Fotbalisté AS však stále neokusili trpkost prohry. Průběh:

Od úvodu se hrál svižný fotbal s množstvím šancí.

Tu první si vypracovali hosté v 3. minutě. Bero uvolnil na levé straně van Kessela, ten Křížnou přihrávkou našel Gubu, ale trenčínský mladík v dobré pozici mířil vedle Muchova brány.

Zreľákova akce v 18. min odstartovala festival neproměněných šancí.Příležitost Wesleyho zmařil Mucha a pak se vyznamenal i jeho kolega v trenčínském dresu Šemrinec, který vychytal Peltier.

V 22. min měli domácí velmi blízko k úvodnímu gólu.

Milinkovič nejdříve orazítkoval levou tyč střelou z 25 metrů, následně se k odražené míči dostal Gorosito, ale z pětky propálil bránu.

Trenčín kontroval Wesleym, který hlavičkoval těsně nad. V slibné příležitosti pak zaváhal Peltier a o několik minut na to i Priskin.

Slovan měl tlak, ale nedokázal skórovat. Heslo nedáš-dostaneš mohlo platit v závěru prvního poločasu.

Bero si po efektní akci v pokutovém území narazil s Wesley, ale jeho střelu v posledním okamžiku zblokoval Saláta.Rundič následně z přímého kopu mířil jen do zdi.

Slovan byl aktivnější iv úvodu druhého poločasu. Nejdříve pálil vysoko nad Priskin, pak za Šemrincom podruhé v zápase zvonila tyč, když střílel Milinkovič.

Hosté se po změně stran soustředili zejména na defenzivu a vyčkávali na svou šanci z protiútoků. Jeden z takových zakončil Guba pouze do rukavic Muchy.

V závěru zápasu mohli rozhodnout Zreľák s Kubík, ale jejich šance zlikvidoval hrdina posledních minut Šemrinec.

Slovan se tak po závěrečném hvizdu musel spokojit pouze s bodem, Trenčín si po výsledku 0: 0 pojistil vedení v tabulce a v aktuální sezoně ještě neprohrál.

89. min. Slovan měl tři možnosti na gól.Největší z nich ma legionář Vukan Savičevič, jeho střelu však Šemrinec vyrazil nohou.