Liga mistrů: Juventus vyhrál nad Sevillou i Ronaldův 500. gól

BRATISLAVA. Fotbalová Liga mistrů pokračovala ve středu osmi duely v základních skupinách A-D, přičemž dnešní setkání mají v rámci podzimního programu pořadové číslo 2.

Již od 18.00 měl výkop duel mezi kazašským mistrem FC Astana a tureckým Galatasarayem Istanbul. Kazaši získali za remízu 2: 2 první bod v historii Ligy mistrů pro svou zemi. //

Bilal Kisa scores but Galatasaray held 2-2 by Astana…Posted by UEFA Champions League on Wednesday, September 30, 2015

Zbylá sedmička zápasů se odehrála v tradičním čase , tj od 20.45.

Fotbalisté Juventusu Turín zvítězili nad FC Sevilla 2: 0.V dresu zdolaného finalistu z uplynulé sezony se prosadily v prvním poločase Alvaro Morata a po změně stran i náhradník Simone Zaza.

Juventus má plný počet šesti bodů a trůní na čele tabulky D-skupiny.

Vítězství Realu Madrid v Malmö nad FF 2: 0 režíroval Cristiano Ronaldo. Ten nejdříve v prvním poločase po Iscove přihrávce obstřelil Johana Wiland v domácí bráně a závěru zápasu zpečetil skóre.

Prvním gólem portugalský útočník překonal hranici 500 gólů v kariéře, po středu jich má na kontě 501. Ten první vstřelil před 13 lety v dresu Sportingu Lisabon. Ronaldův jubilejní 500.gól

Roli favorita potvrdil Paříž Saint Germain, který triumfoval na hřišti Šachtaru Doněck 3: 0.

Góly francouzského šampiona zaznamenali v prvním poločase Serge Aurier a David Luiz, vlastence si v závěru vstřelil domácí Darijo Srna.

Manchester United otočil průběh duelu proti VfL Wolfsburg, když od 4. minuty prohrával po brance Daniela Caligiuriho. Domácí se však z počátečního šoku otřásly a po půlhodině vyrovnal z pokutového kopu Juan Mata. No mistake from @ juanmata8…#UCL pic.twitter.com/4jJFHNbhqP – Champions League (@ChampionsLeague) 30.Září 2015

Vítězství pro “červených ďáblů” obstaral po změně stran Chris Smalling.

V druhém duelu skupiny B moskevské CSKA téměř přišlo proti PSV Eindhoven o tříbrankové vedení z prvního poločasu.

Na vedoucí přesný zásah Ahmeda Musu navázal dvěma góly další africký legionář Seydou Doumbia, který však těsně před přestávkou neproměnil pokutový kop.

To se Rusům téměř vymstilo, když PSV snížilo po dvou gólech Maxima Lestienneho. Po vyloučení hostujícího Santiaga Ariase se však skóre již neměnilo.

Z 0: 1 na 2: 1 otočil i Manchester City na půdě Borussie Mönchengladbach.O zisku tří bodů pro anglického vicemistra rozhodl v samém závěru Sergio Agüero, který proměnil pokutový kop.

Překvapení se zrodilo v Madridu, kde Atletico nestačilo na Benfiku Lisabon a prohrálo 1: 2. He usually comes up with the goods for @SL_Benfica and tonight is no different…pic.twitter.com/ApQoXYiUFQ – Champions League (@ChampionsLeague) 30. Září 2015 Liga mistrů 2015/16:

ŽK : 65. Ibrahimovic, 86. David Luiz, 89. Thiago Silva (všichni Paříž St. Germain), rozhodoval: Deniz Aytekin (Nem.)

David Luiz is back among the goals for PSG – Paris Saint Germain! Posted by UEFA Champions League on Wednesday, September 30, 2015

ŽK: 21. Rosenberg, 36. Berget, 36. Yotún – 11. Kovačič, 37. Casemiro, 75. Isco, ČK: 78.Yotún (Malmö) po 2. ŽK, rozhodoval: Cüneyt Cakir (Tur.)

Branky: 21. a 36. Doumbia (druhý z pok. Kopu), 7. A. Musa – 60. a 68 . Lestienne

ŽK: 86. Sčennikov – 16. Locadia, 35. Zoet, 44. Arias

ČK: 80. Arias (Eindhoven) po 2. ŽK, rozhodoval: Ruddy buquet (Fr.)

Góly: 34. Mata (z pok. kopu), 53. Smalling – 4. D. Caligiuri

ŽK: 39. Schneiderlin, 41. Schweinsteiger, 61 . dEPA, 79. A. Young – 33. D. Caligiuri, rozhodoval: Viktor Kassai (Maď.)

Góly: 23. Correa – 36. Gaitan, 51. Guedes

ŽK: 40. Jackson Martínez, 55. O. Torres – 25. Eliseu, 28. Luisao, 40. samaria 82. Jardel, rozhodoval: Gianluca Rocchi (Tal.)

THAT feeling when you score your first #UCL goal…Congrats, Atltico de Madrid ‘s Ngele Correa!Posted by UEFA Champions League on Wednesday, September 30, 2015

Branky: 41. Morata, 87. Zaza

ŽK: 78. Coke (FC Sevilla), rozhodoval: Jonas Eriksson ( Švéd.)

Góly: 54. Stindl – 65. Otamendi, 90. S. Agüero (z pok. kopu)

ŽK: 37. Stindl, 67. Korb, 87. Á. Domínguez – 21. Otamendi, rozhodoval: Clément Turpin (Fr.)